Farkáň patří historicky do Radlic, které byly od roku 1873 do roku 1922 malou obcí okresu Smíchov. V roce 1922, kdy byl vydán Zákon o Velké Praze, se Radlice, Hlubočepy a Malá Chuchle přidružily ke Smíchovu a vytvořily obvod Praha 16. S rozvojem průmyslu po 1. světové válce se zde rozvíjel i průmysl a výstavba. Výstavbu podpořil Zákon o stavebním ruchu z roku 1919, kdy došlo ve zdejší lokalitě k iniciativě již dříve založeného Družstva pro stavbu rodinných bytových a lidových domků pro Radlice, Smíchov a okolí.
Stavba prvního domu na Farkáně, který má číslo 121, byla započata již v průběhu 1. světové války. Tento rohový dům má vlastně dvě adresy – Na Farkáně III a Od Vysoké. Fotografie a všechny podklady k této stavbě pocházejí ze soukromé sbírky potomka zakládajícího člena uvedeného družstva.
Za povšimnutí stojí mapa z roku 1920–1924, která je dokladem o stavu výstavby na Farkáně. První domy vyrostly v ulici Na Farkáně III (u dnešní ulice Peroutkova), dále pak na náměstí Na Farkáně, Na Farkáně I a výstavba postupovala dále směrem k Radlicím.
Fotografie nám nabízí od obzoru:
Věž kostela hřbitova Malvazinky, budovu modlitebny židovského hřbitova, první domy na Farkáně, domek bývalé morové nemocnice, kolonii Waltrovka, přes ulici zahradnictví Zoubek (stále v provozu) a trať Buštěhradské dráhy. Tato fotografie je součástí pohlednice vydané EHSONF, z.s., a je k dispozici.
K Zastavení 9 pokračujeme dále rovně podél ulice Peroutkova, míjíme finanční úřad a u vchodu do modlitebny nalezneme panel zastavení.